25119834 Material Handling
FLEXCO FLEXCO
STP-6/152-3/3-36/914-TGT3 ; 56277
Description
STP-6/152-3/3-36/914-TGT3 ; 56277 ; TRANSFER PLATE SEGMENTED 36" BELT WD
Segmented Transfer Plate; 152MM Transfer Width; 914MM Belt Width; For 100-250MM Gaps
Part #
56277
BDI #
Details
QTY
Inventory
Total: Available to order
Brand
Manufacturer Name
FLEXCO
Minimum Buy Quantity
N/A
UNSPSC
Weight / Kilogram
6.03
EAN
Product Group - BDI
M00134
Harmonized Tariff Code
Noun
Plate
Keyword String
Segmented Transfer
Manufacturer URL
https://www.flexco.com
Product Detail
Segmented Transfer Plate
Product Specification
152MM Transfer Width; 914MM Belt Width
Long Description