25107342 Electrical Products
WARREN ELECTRIC CORP WARREN ELECTRIC CORP
XCF-18-575-18SS-CE 3
Description
XCF-18-575-18SS-CE 3 IMMERSION HEATER
Electric Heater; 700V Voltage; 18W Power; 3" Flange; Flange Construction Type; 18" Length; Stainless Steel Sheath
Part #
XCF-18-575-18SS-CE 3
BDI #
Details
QTY
Inventory
Total: Available to order
Brand
Manufacturer Name
WARREN ELECTRIC
Minimum Buy Quantity
N/A
UNSPSC
Weight / Kilogram
0
Product Group - BDI
E02234
Harmonized Tariff Code
Noun
Heater
Keyword String
Electric
Manufacturer URL
Product Detail
Electric Heater
Product Specification
700V Voltage; 18W Power; 3" Flange; Flange Construction Type; 18" Length; Stainless Steel Sheath
Long Description