17055843 Mechanical Power Transmission
ISOSTATIC ISOSTATIC
BC0816-13
Description
BC0816-13 CORED BAR STOCK ; CENTURY 1 X 2 X 13IN 660/932 CAST BRNZ
Cored Bar; 1" Inside Diameter Inside Diameter; 2" Outside Diameter; 13" Length; SAE 660 Cast Bronze
Part #
106046
BDI #
Details
QTY
Inventory
Total: Available to order
Brand
Manufacturer Name
ISOSTATIC INDUSTRIES
Minimum Buy Quantity
N/A
UNSPSC
Weight / Kilogram
4.983
EAN
Product Group - BDI
B04264
Noun
Bar
Keyword String
Cored
Manufacturer URL
https://www.isostatic.com
Product Detail
Cored Bar
Product Specification
1" Inside Diameter Inside Diameter; 2" Outside Diameter; 13" Length; SAE 660 Cast Bronze
Long Description