16A25/16630
PRECISION BRAND PROD PRECISION BRAND PROD
Description
16A25/16630 SHIM ; 025"X6"X100" STEEL
Shim Stock; 100" Length; 6" Width; 0.025" Thickness; Steel Material; For Tool and Die Set Up, Alignment, New Machine Assembly, Machine Repair and Maintenance, Mounting of Motor, Pump and Other Machine, Short Run and Prototype Work Along With Variety of Other Industrial Application
Part #
16A25
BDI #
Details
61.16
CAD
http://schema.org/NewCondition
https://schema.org/LimitedAvailability
https://www.bdiexpress.com/ca/en/Categories/Fasteners/16A25-16630/p/18244437
Your Price
BDIExpress
Specifications
Category
Minimum Buy Quantity
N/A
UNSPSC
Weight / Kilogram
2.287
EAN
Product Group - BDI
R00104
Noun
Stock
Keyword String
Shim
Manufacturer URL
https://www.precisionbrand.com
Manufacturer Internal Number
16A25
Weight / LBS
Product Detail
Shim Stock
Product Specification
100" Length; 6" Width; 0.025" Thickness; Steel Material
Long Description